Більшість фермерів Херсонщини вже готові працювати на полі

На Херсонщині абсолютна більшість фермерів, аграрних підприємств і компаній, які займалися переробленням продукції, готові повертатися та працювати. Про це пише Суспільне посилаючись на слова першого заступника голови облради Юрія Соболевського в ефірі загальнонаціонального марафону.

Це буде складний сезон в аграріїв області, адже головне – це безпекове питання на полях. Тому влада шукає шляхи залучення додаткових професійних ресурсів для розмінування нашої території.

“Є певні напрацювання в Обласної військової адміністрації, і я дуже сподіваюся, що нам вдасться отримати додаткове обладнання і спеціалістів, які можуть це робити. Це пришвидшить темп перевірки території, щоб фермери могли більше її використовувати. Ми працюємо над цим із початку деокупації, бо розуміли, що буде така ситуація. Зараз у нас працюють не тільки херсонські спеціалісти, а групи розмінування з усієї України”, – говорить Соболевський.

Зараз влада намагається отримати обладнання з-за кордону – є спеціальні машини, які дозволяють перевіряти саме поля, де немає інфраструктури, забудов. Це дуже допоможе фермерам області, адже це дуже велика проблема, що більшість звільненої території може бути небезпечною.

“На жаль, кожного тижня ми втрачаємо людей або ці люди отримують серйозні поранення саме через цю загрозу – це й міни, які залишили військові РФ, це й велика кількість боєприпасів, які не розірвалися. Ми намагаємося максимально пришвидшити темп перевірки нашої території, щоб вона була безпечною. Але розуміємо, що з тими ресурсами, які зараз є, це займе дуже багато часу”, – говорить Соболевський.

З фермерами працівники рятувальних служб проводять роз’яснювальну роботу, щоб вони не наражали себе на небезпеку.

“Що б ми не казали, люди все одно йдуть по дрова в лісосмуги, на свої поля та городи, йдуть до водойм, які дуже небезпечні, бо велика кількість мін саме там. Тому працівники ДСНС проводять роз’яснювальну роботу, щоб зменшити кількість нещасних випадків. Ми не можемо дати людям міношукачі та відправити в поля. Тут мова йде тільки про професіоналів із відповідною технікою. Нагадаю, в нас були трагічні випадки, коли сапери підривалися, і люди гинули, коли перевіряли цю територію. Тому це дуже складне питання”, – каже Соболевський.