Біля станції “Академік Вернадський” встановили вказівник на Херсон

Українські полярники встановили біля станції “Академік Вернадський” вказівник на Херсон. Він відображає відстань до звільненого міста (14 900 км), пофарбований в кольори  прапора і має традиційний кавунчик. Про це повідомляють на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Табличку розмістили на спеціальному стовпі поблизу станції, де знаходяться показчики різних населених пунктів: з яких родом наші полярники або які мають для них символічне значення. Зокрема, Київ, Черкаси, Харків, Вінниця, аргентинський порт Усвая, сусідня станція “Розера” тощо.

Серед останніх – у квітні 2022-го, під час першого рейсу українського дослідницького судна “Ноосфера” до “Вернадського”, моряки криголама додали знак рідного Ізмаїла.

“Віднині ж в Антарктиці є вказівник на Херсон – на честь повернення міста додому. Разом з ним учасники 27-ї УАЕ встановили також покажчик “Буча” – ще одного міста-героя України. Цікаво, що знак з’явився у день народження бучанця Євгена Прокопчука, який працював сисадміном 25-ї УАЕ і з перших днів повномасштабної війни пішов на фронт захищати Україну”, – йдеться в повідомленні.

Найближчим часом зимівники планують додати назви інших міст, які відважно протистояли російській навалі, насамперед Маріуполь. Окрім того, деякі вказівники будуть оновлені. Наприклад, Кіровоград декомунізують на Кропивницький, а Вінницю та Одесу зроблять українською транслітерацією.

Ініціативу та її втілення належить полярникам 27-ї УАЕ, а особливо механіку Максиму Білоусу та лікарю Василю Матковському.

Фото: Сергій Глотов