Через відкриті військовими РФ шлюзи на Каховській ГЕС у людей в колодязях пропала вода

Російські військові додатково відкрили шлюзи біля машинної зали Каховської ГЕС. Через це у місцевих жителів подекуди відсутня вода в колодязях. Про це пише Суспільне посилаючись на слова міського голови Каховки Володимира Коваленка в ефірі телемарафону Суспільне.Спротив.

На гідроелектростанції зруйнована шлюзова камера та засипана 1000 тоннами щебінки.

“Російські військові намагалися зробити проїзд з лівого на правий берег. Щоб не допустити моментального форсування, зірвали два проїжджих прольоти з правого берега. Під час зриву дорожнього полотна було ушкоджена декілька секцій Шандорів. І вода почала зливатися значно вищим об‘ємом вниз у Дніпро з висоти 16 метрів 40 см. Такий робочий рівень у водосховищі під час його постійного використання”, – сказав Коваленко.

Ближче до машинної зали, додатково та на повну потужність відкриті додаткові Шандори. Через це йде значно більший скид води із водосховища в Дніпро.

“Нижня частина Дніпра це підтоплення, а верхня частина, як оцінюють місцеві жителі – висота падіння води досягає до двох метрів. Сьогодні вже не у всіх людей є вода в колодязі, бо рівень ґрунтових вод значно впав. Є проблеми значно далі до Запорізької області. В заводях і балках, куди заходила риба, води майже немає. Є екологічна небезпека гибелі рибних запасів”, – розповів Володимир Коваленко.