Cитуація на продовольчому ринку Херсона (відео)

У Херсоні на одному з ринків міста на прилавках фрукти, овочі та м’ясо в асортименті. Хоча, за словами продавців, і не в такій кількості як до 24 лютого минулого року. Які ціни чекають на херсонських покупців та що купляють на ринку люди дізнавалось Суспільне.

Продавчиня Айше багато років працює на ринку. Яловичина зараз коштує від 150 до 200 гривень. М’ясо свіже, херсонське. Покупців зараз вкрай мало.

“Попиту немає, людей немає. Багато людей виїхали з міста. Хто залишився в місті, той приходить і купує на бульйон”, – каже Айше.

На брак покупців жаліється і Надія. Зараз люди купують не часто і в малій кількості. За словами продавчині Галині Цвик, корейка коштує 400 грн, кров‘янка – 150 грн, балик – 500 грн, м’ясо – 400 грн.

“Купують кров’янку, бо дешевше нічого немає. У людей зараз мало грошей, пенсії та роботи немає. Попит дуже слабкий. Але у вихідні люди трохи приходять”, – розповіла продавчиня Галина.

Така ж ситуація і в овочевих рядах. Є все, але покупців небагато. Овочі та фрукти, які раніше вирощували в Херсоні, зараз завозять з інших областей, тому і ціни відповідні, розказує продавчиня Марина. Яблука по 25 грн, буряк по 30 грн, морква коштує 40 грн, цибуля приблизно 45 грн. Картоплю продають за 20 грн, а капуста по 25 грн. На ринку скупляється Ольга Заболоцька – моніторить ціни постійно. На ринку купує лише  молочні продукти та яйця, все інше в магазині. Зараз можна зекономити на крупах, макаронах, олії. Ці продукти надають волонтери.

“Зараз ціни стали більш менш нормальні. Хоча м‘ясо купити неможливо. В Сільпо воно дешевше. Іноді і для собак лапи та шийки купую в магазині. Але те, що домашнє, воно смачніше. Тому купуємо тут. Товару небагато зараз. Наразі багато виїхали продавців, які тут раніше працювали”, – говорить Ольга Заболоцька.

Завищені ціни на херсонських ринках виправдані, каже економіст Володимир Молчанов. На їх формування впливає декілька економічних факторів. Це доставка продуктів, умови, в яких продаються ці продукти та малий попит на товар.

“Здорожчання існує і з цим нічого не поробиш. Вони складаються на підставі якихось ринкових механізмів, попиту і пропозицій. Якби людей було більше то й ціни були б ще більшими. Людей просто мало залишилося. З іншого боку це впливає на окрему групу товарів, які не вигідно ввозити через те, що їх треба ввозити великими партіями. Єдине, що зараз регулюється це ціни на пальне та за комунальні послуги”, – говорить Володимир Молчанов