ДБР повідомило про підозру шістьом працівникам прсійських окупаційних виправних структур та двом правоохоронцям з Херсонщини

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру п’ятьом колишнім працівникам Північної виправної колонії та одному співробітнику СІЗО з Херсону, які після російського вторгнення пішли працювати на російських окупантів. Також повідомлено про підозру подружжю з Херсонщини, яке допомагало російським окупантам «стабілізувати криміногенну ситуацію» в захопленому росіянами регіоні.

“Помічник начальника відділу Північної виправної колонії став «заступником керівника дирекції пенітенціарної служби в регіоні Херсон». Ця окупаційна структура була створена на захоплених Росією територіях України і працювала за російським законодавством. Інший фігурант також перестрибнув з посади інспектора організації продовольчого забезпечення колонії на посаду «заступника керівника» незаконно створеного Росією органу. Ще четверо підозрюваних так само працевлаштувались на ранг вище. Всі вони виконували накази РФ та забезпечували роботу установи, що увійшла до «федеральної служби виконання покарань» РФ та діяла за законами Росії. Фігуранти справи утримували херсонських патріотів, яких росіяни кидали до камер за відмову скоритися”, – йдеться в повідомленні ДБР.

Наразі фігуранти переховуються на тимчасово окупованій Росією території на лівому березі Херсонської області. Їм повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також повідомлено про підозру подружжю двох колишніх правоохоронців з Херсонської області, які з перших днів російського вторгнення отримали посади в окупаційних структурах та проводили «стабілізацію криміногенної обстановки» в регіоні.

“У березні 2022 року чоловік погодився на посаду оперуповноваженого в російській окупаційній міліції, а його дружина з рядової за кілька місяців вже займала посаду «інспектора з особливих доручень» із доступом до російської «державної таємниці». Подружжя «виявляло» місцевих правопорушників задля «стабілізування криміногенної ситуації» в регіоні. Колишніх правоохоронців підозрюють у добровільному зайнятті посад в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій Росією території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).”

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснюють Херсонська та Черкаська обласні прокуратури.