До Херсона вдруге прибула міжнародна медична місія (Відео)

До Херсона вдруге прибула місія українсько-ізраїльських лікарів. Їхня мета – допомогти місцевим фахівцям надавати медичну допомогу жителям, які залишаються в місті під постійними обстрілами російської армії. Про це пише Суспільне.

Олена Хувавко-Голєва прийшла на прийом до лікарів-волонтерів українсько-ізраїльської місії. Вона хоче отримати консультацію. Жінка перенесла чотири інсульти, два інфаркти та дві пневмонії. З Херсона під час окупації не виїжджала, ходить зі спеціальним приладом, бо в неї німіють пальці.

Через постійні обстріли міста херсонці бояться зайвий раз виходити на вулицю, навіть якщо треба до лікарні. Тому можливості в одному місці відвідати одразу кількох лікарів радіють.

“Дуже багато людей зібралося. Хочемо, звісно, щоб частіше приїздили, якщо це буде можливо  щоб не залишали нас”, – каже Інна Котова.

Аліна Корнєєва привезла в поліклініку свого батька. Довелось постояти у чергах, бо охочих потрапити на консультацію було багато.

“Хочемо ще десь потрапити. Може нам звідси порадять, бо хотіли ще до кардіолога, там теж багато охочих”, – говорить Аліна Корнєєва.

Місія українсько-ізраїльських лікарів покликана допомогти місцевим фахівцям надавати допомогу херсонцям. Через постійні обстріли багато херсонських медиків виїхали.

“Ми інколи забуваємо, що лікар це не машина, а людина і для того, щоб надати кваліфіковану допомогу пацієнту для цього потрібно від 30 до 45 хвилин”, – говорить завідувачка поліклініки №2 клінічної лікарні Суворовського району Ірина Смірнова.

Очолила команду лікарів-волонтерів Світлана Свічкар. У Херсоні з подібною місією вона втретє. Загалом на її рахунку 15 поїздок у найнебезпечніші українські міста.

“Я маю бути саме тут, де людям найважче. Тому що там в Києві, де я працюю лікарем в стаціонарному відділені восьмої лікарні, там люди більше мають можливість отримати консультацію. Тут інша ситуація, особливо з ендокринологами дуже складна”, – каже лікарка-ендокринологиня Світлана Свічкар.

Це друга медична місія в Херсоні. Під час попередньої, в грудні, оглянули понад 300 пацієнтів та надали 900 консультацій. Цього разу у перший день, лікарів відвідали 240 пацієнтів.

“У закладі вели попередній запис пацієнтів через реєстратуру на визначений номер телефону. Але є люди, які в порядку живої черги звертаються за консультацією. Лікарі намагаються прийняти і надати консультації всім, хто цього потребує”, – розповіла директорка медзакладу.