Двоє освітянок з Херсонщини, підозрюються у колабораційній діяльності

Двоє освітянок з Херсонщини, які погодились впроваджувати стандарти освіти РФ, підозрюються у колабораціонізмі. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської та Генічеської окружних прокуратур заочно повідомлено про підозру двом мешканкам Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 3, ч. 5 ст. 111-1 КК України).  
“Перша підозрювана – колишня завідувачка дошкільного навчального закладу. В серпні 2022 року заручившись підтримкою окупаційної влади РФ вона стала так званою «начальницею управління освіти по роботі з освітніми закладами міста Херсона» та очолила дитячий садок. На псевдопосаді жінка проводила інтеграцію навчальних закладів в освітню систему РФ, закликала директорів шкіл розміщувати російську символіку в закладах освіти та вести документацію на російській мові. Друга підозрювана колишня вчителька математики, яка при ромійських окупантах отримала підвищення аж до «начальниці відділу освіти Новотроїцького муніципального округу». На займаній посаді вона виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно господарські функції”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування триває.