Джарилгацький маяк – найкраще фото 2022 року Херсонської області

Фотографія Сергія Зиська із зображенням Джарилгацького маяка, який розташований на Херсонщині увійшло в першу трійку призерів конкурсу “Вікі любить пам’ятки”. Про це повідомляється на сайті фотоконкурсу.

Джарилгацький маяк розташований у Скадовському районі, який нині перебуває в тимчасовій окупації російських військ. Автор світлини Сергій зробив її на світанку 19 серпня 2020 року. За оцінками журі найкращим фото Херсонської області  стала робота Сергія Зиська із зображенням Джарилгацького маяка.

 «Зображення гарне композиційно, вранішнє освітлення дає чудову гру кольорів та тіней, виразна світлина», – зауважила членкиня журі Наталія Шестакова.

Джарилгацький маяк є одним із найважливіших маяків Чорного моря. Розташований в східній частині острова Джарилгач Херсонської області. Побудований у 1902 році, має статус пам’ятки. Загальна висота маяка 24,4 метра, з видимістю світла до 14,8 милі. Його металевий каркас та технічне оснащення виготовлено в Парижі. Маяк зараз перебуває на території, яка тимчасово окупована російськими військами. Світлина зроблена на світанку 19 серпня 2020 року.

«Інші маяки Херсонської області вже ставали переможцями у цій номінації, але фото Джарилгацького маяка перемагає вперше», – говорить жінка.

У списку пам’яток Херсонської області 1524 об’єкти, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 448 об’єктів, тобто лише 29%. 2022 року конкурсанти завантажили 117 фотографій 59 пам’яток. За час проведення конкурсу за перемогу в обласній номінації змагались 136 учасників та учасниць, а цього року – 15.