Енергетики з Коломиї впродовж 17 днів по лінії фронту відновлювали електропостачання в Херсонській області (відео)

Енергетики з Коломиї впродовж 17 днів по лінії фронту, яку назвали “дорогою смерті”, відновлювали зруйновану військовими РФ енергосистему в селі Калинівське та селищі Краснолюбецьк, що на Херсонщині. Про це повідомили на сторінці Facebook “Прикарпаттяобленерго”.

Бригаду енергетиків очолював майстер Василь Ворощук.

“Місцеве населення – переважно літні люди, які пережили жах окупації російськими військами, перебуваючи без світла та інших благ цивілізації”, – говорить Василь Ворощук.

Енергетики лагодили посічені російськими уламками лінії електромереж, бандажували їх.

“З таким у мирному житті ніколи не стикалися. “Лікували” проводи, хоча матеріалів було обмаль. Робили по максимуму, використовуючи мінімум”, – продовжує майстер Василь Ворощук.

Роботу енергетиків ускладнював місцевий ландшафт – через ріку Інгулець, яка ділить селище Краснолюбецьк, проходить чимало ліній, які теж треба було відновити. Однак, за словами спеціалістів, найважче було лагодити лінію, яка пролягала через заміновані поля.

“Працювали між прапорців, якими сапери позначали розміновану доріжку під лініями. Однак, щоб заїхати технікою, тих чотирьох метрів не вистачало, тому доводилося на свій страх і ризик заїжджати у “неперевірену зону”. Вибухи ми чули повсякчас”, – каже Василь Ворощук.

Коли коломияни поверталися додому, то дізналися, що в день їхнього від’їзду на російській міні підірвалися херсонські колеги – двоє енергетиків загинули одразу, третього намагалися врятувати лікарі, але не змогли.