Евакуаційна група «Білий Янгол» поділилася з херсонськими поліцейськими досвідом евакуації людей з прифронтових та зон бойових дій

До Херсона прибули представники евакуаційної групи поліції Донеччини «Білий Янгол» для обміну досвідом щодо евакуації громадян, зокрема дітей, із прифронтових територій та зони бойових дій. Про це поліція Херсонської області повідомила на своїй сторінці в Facebook.
Ризикуючи власним життям, поліцейські їздять до найгарячіших точок та рятують людей з-під російських обстрілів, підвозять продукти і воду, вивозять поранених. Начальник відділу №2 Покровського районного управління поліції Артем Щусь та поліцейський сектору реагування патрульної поліції Рустам Лукомський розповіли херсонським колегам про особливості роботи евакуаційних груп «Білий Янгол».
“Особливість роботи евакуаційних груп «Білий Янгол» полягає у тому, що ми процюємо цілодобово в без вихідних. Ми вже вивезли із небезпечних зон понад 5000 людей, з них близько 400 дітей. Ми також здійснюємо доставку гуманітарних вантажів у прифронтові міста і села, надаємо медичну допомогу пораненим. В нашій роботі важливою є чітка комунікація з військовими адміністраціями, волонтерами та «швидкою допомогою» задля визначення відносно безпечних маршрутів евакуації”, – говорять поліцейські.
Досвід роботи евакуаційних груп «Білий Янгол» є неоціненним для Херсонщини, правобережжя якої перебуває під цілодобовим вогнем російської армії і де постійно проводиться евакуація тих, хто бажає виїхати в більш безпечні місця. З небезпечних зон дорослих та дітей вивозять і поліцейські, і рятувальники, і військові, і волонтери. Тож комунікація між всіма задіяними в евакуації та алгоритм дій у таких операціях дуже важливі.
“Ми постійно відслідковуємо ситуацію у деокупованих населених пунктах, реагуємо на всі виклики. Головне для нас – це порятунок життя людей, забезпечення безпеки дітей та всебічна допомога населенню”, – зазначив полковник поліції Ігор Король.