Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, фермери справді піддаються тортурам та викраденням із боку російських загарбників.

Усе частіше надходять тривожні новини про те, що окупанти викрадають фермерів, намагаючись на них тиснути фізично, зокрема тортурами. Роблять це для того, щоб вони таки продовжували агробізнес, а потім пограбувати їх і по суті забрати весь урожай.

Активіст із Херсонщини зауважив, що ніхто не знає, наскільки це масове явище, адже ніяку статистику підвести неможливо. Є лиш кілька випадків, які набули розголосу.

Усім господарським підприємцям, зокрема і фермерським, наказували до 15 травня пройти реєстрацію й отримати дозволи на ведення господарської діяльності,
– розповів Молчанов.

“Ті, хто це не зробив, їм прийшло попередження. На їхніх закладах розклеїли листівки, що, якщо ви не продаватимете за рублі або в інший спосіб порушуватимете наші постанови, то в одну прекрасну ніч ваш магазин просто згорить”, – зазначив Молчанов.

Він додав, що справді на бланках окупаційної “військово-цивільної адміністрації” прямо й пише про погрози спалити власність фермерів Херсонщини. Проте це лиш дрібниця у порівняні з тим, що певних людей забрали у підвали для того, щоб налякати місцевих.

Щоб розголосити й потім усі знали, що чекає тих, хто не хоче співпрацювати. Іти на співпрацю у їхньому розумінні мають ті, хто вирощує ранню городину. Це невеликі фермери. Не господарства на тисячі гектарів. Просто звичайні люди, які мають кілька гектарів теплиці та вирощують ранню городину, – поділився деталями активіст.

Також ворожа армія змушує фермерів продавати товар набагато дешевше навіть за собівартістю. Адже потім це везуть у Херсон, де ранні овочі зараз коштують набагато дешевше, аніж в усій Україні. Приблизно, за спостереженнями Молчанова, десь удесятеро разів.

Так само окупанти везуть овочі та фрукти у Крим, де продукти лиш трохи дорожче коштують зараз, але все ж таки набагато дешевше, аніж в усій Україні. Адже фермери садили з огляду попиту на всю Україну. “Лівобережна Херсонщина забезпечувала городиною всю Україну та навіть частково Європу”. – резюмував він.