Генерал-майор Марченко розповів, чому зараз складно звільнити Херсонщину

Українській армії під силу звільнити від окупантів Херсон і селище Снігурівка Миколаївської області.  Про це розповів генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної військової агресії РФ, пише Степіа.

Генерал каже, що на цих ділянках було втрачено тактичний час, що дозволило ворогові зайти туди й облаштуватися.

“Коли вони наступали з коліс, тоді простіше було чинити опір, воювати, а коли вони вже починають обладнати позиції, це вже називається позиційна оборона. Для того, щоб нам вибити ворога – про це говорять всі книжки, всі історії боїв – треба мати сили й засоби один до трьох. Якщо там зарита рота, нам потрібно туди висувати мінімум батальйон для того, щоб мати хоча б якусь перевагу”, – каже Марченко.

Відповідаючи на питання про складнощі звільнення окупованих міст, Марченко нагадав про принцип ЗСУ – не стріляти по мирному населенню.

“Якщо в перші дні війни вони виходили на дороги і ми їх успішно там лупили, вони потім зрозуміли – заходять в село, все, в село ми не стріляємо, тому що там наші люди. Був навіть такий випадок: голова ОТГ подзвонив, сказав:”Все, там людей немає, там купа танків, можете зносити з лиця землі це село”. Потім, як виявилося, його просто взяли в полон і змусили зателефонувати. Всіх людей, які сиділи в підвалах, росіяни повиганяли наверх, самі поховалися в підвалах”, – розповів він.

“У нас принципово – якщо в селі 3-4 сім’ї, ми по селу не б’ємо. Це ускладнювало наш опір і порядок ведення бойових дій, дуже сильно ускладнювало, але це наші принципи”, – додав генерал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *