Генпрокурор Андрій Костін з представниками Міжнародного кримінального суду відвідали Херсонщину (фото)
Генеральний прокурор Андрій Костін з представниками Міжнародного кримінального суду відвідали Херсонщину після підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора на своєму сайті.
У затопленому внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС смт Антонівка Генпрокурор оглянув місце фактичного злочину, який вчинила Росія.
“Це найбільша екологічна катастрофа з часів вибуху на Чорнобильській АЕС, тому ми розслідуємо не лише воєнний злочин, а й вчинення екоциду. Під водоюзнаходяться цілі населені пункти та райони Херсона, затоплено низку небезпечних об’єктів. Серед них щонайменше три кладовища, термінали зберігання нафтопродуктів, сміттєзвалища. 450 тонн турбінного мастила потрапили у води річки Дніпро та Чорного моря”, – каже Андрій Костін.
У Херсоні Андрій Костін побував у затоплених районах міста. В районі Корабельний попри обстріли триває допомога постраждалим та евакуація.
“Ми переконані – все це вчинено Росією навмисно. Всі пам’ятають, що Росія використовувала зиму, як зброю війни, створюючи неможливі для життя українців умови. Тепер вона використовує руйнівну силу води, як зброю проти людей та всього живого”, – говорить Генпрокурор.
Генпрокурор провів нараду з керівництвом профільних підрозділів Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, керівництвом центрального апарату регіональних управлінь СБУ та Нацполіції. Генпрокурор створив безпрецедентну за чисельністю групу прокурорів. До якої ввійшли 172 прокурори з чотирьох обласних прокуратур, Спеціалізованої екологічної прокуратури та Департаменту «війни».
“Координуємо зусилля, консолідуємо докази, які вже є в різних підрозділах. Встановлюємо, що відбулось саме тієї ночі, коли було підірвано Каховську ГЕС”, – йдеться в повідомленні Костіна.
Створюється міжвідомча слідча група. До її складу ввійдуть 285 слідчих Служби безпеки та Національної поліції з кількох регіонів та центрального апарату. Будуть долучені провідні світові експерти.
“З нами також колеги з Міжнародного кримінального суду. Ми відвідали з ними затоплену Антонівку та Херсон. Надаємо всі необхідні докази та інформацію. Все, щоб Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду мав можливість провести незалежне та об’єктивне розслідування. Це розслідування матиме надзвичайне значення для безпеки в усьому світі”, – каже Генпрокурор.