Херсонська поліклініка щодня проводить діагностику та лікує людей в стаціонарі

Приймають пацієнтів щодня, консультують телефоном, проводять діагностику та лікують у стаціонарі. Про роботу херсонської поліклініки, дізнавалось Суспільне.

Владислав Зябровський прийшов до херсонської поліклініки, щоб пройти обстеження. Чоловік каже, у 82 роки хвороб у нього багато, але раніше не звертався до лікаря через побоювання, що пенсії на лікування не вистачить. Коли дізнався, що тут лікують безплатно, то вирішив звернутися до лікаря.

“Зараз мені так погано стало, що я звернувся до лікаря в денний стаціонар. Вже 20 днів я тут лікуюсь. Мені ставлять крапельниці. Тут всі кабінети працюють, синхронно, добре. І електронний рентген зробили безплатно”,  говорить чоловік.

У сина Валентини Воробйової через стресову ситуацію погіршився стан здоров’я. Під час російської окупації до лікарів не ходили, тому що боялися російських військових.

“Протягом місяця потрібно дитині лікування. Можемо і продіагностуватися, і аналізи зробити”,  говорить Валентина.

“Ми надавали допомогу мешканцям міста, як під час російської окупації, так і зараз під час обстрілів РФ. Крім мешканців міста, ми також надаєм допомогу особам, які були евакуйовані з сіл і міст, зруйнованих внаслідок війни. Ми організували роботу діагностичних служб. У нас працювали і працюють лабораторія, функціональні кабінети, УЗД, рентген, в стаціонарі комп’ютерний томограф. У нас є запас продуктів, вода – і питна, і технічна по тисячі тонн. У нас є одяг про всяк випадок для медичних працівників”, – розповіла завідувачка.

Ліки та розхідні матеріали є в достатній кількості. Через небезпечну ситуацію у місті, консультують пацієнтів і телефоном.

“П’ятдесят відсотків  це все-таки психоемоційні причини, нічого не проходить безслідно, загострюються хронічні хвороби: гіпертонічні кризи, серцеві напади, больові синдроми. У нас працюють денний стаціонар, маніпуляційний кабінет, кабінет вакцинації, хірург, уролог, кардіолог. Не вистачає нам сьогодні вузьких фахівців до кінця місяця не буде офтальмолога, немає ЛОРа, онколога, ендокринолога”,  говорить лікарка.

Лікар-терапевт Марія Чернобай працює в своєму кабінеті 45 років. Каже, зараз приймають пацієнтів незалежно від укладання угоди та місця проживання. Але навантаження на сімейних лікарів збільшилось через те, що багато фахівців виїхали з Херсонщини.

“На теперішній час ми можемо повністю забезпечити прийомом хворого, обстеженням, лабораторною діагностикою та ультразвуковою діагностикою. Крім того, забезпечуємо хворих медикаментами. Проводимо паліативну допомогу вдома  це хворим важким. Кардіограму вдома можна зробити, аналізи проводимо”,  розповіла терапевтка.

Прийом пацієнтів у поліклініці відбувається щодня з ранку до обіду.