Херсонський художник малює місто під обстрілами

Фото, на якому Херсонський художник Володимир-Вадим Чорний малює картину в посеред Херсона під час обстрілів стало популярним у соцмережах. Історію художника дізнавалось Суспільне.

Творити навіть під обстрілами його надихнув факт нескореного характеру херсонців, а також спротив, який містяни давали російським окупантам. Коли є натхнення, то художник на обстріли не зважає. В процесі не звертаєш уваги і зовсім не страшно.

“Спочатку обстріли, потім було затишшя. Я поїхав, поставив етюдник і почав писати цю картину. Стався вибух і пішов дим, якраз у форматі моєї роботи. Там і фантазувати не було чого. Був потужний вибух, бо дим був дуже великий. Я більше орієнтувався, де сонце, який ракурс. Я можу писати там з 10 до 13, потім сонце міняє траєкторію і світить в очі”, – говорить херсонець.

Коли писав картину, перехожі підходили, дякували і йшли. Затриматись поруч на Площі Свободи не ризикували.

“На перший або другий день, коли я малював картину, до мене підійшов рятувальник. Він дуже зацікавився і сказав, що цей пункт незламності скоро переїде. І він би хотів, щоб ці написи та символ ДСНС я намалював так, щоб було видно. Наступного дня я прийшов, а пункту Незламності немає. Тоді я пішов і повністю зафіксував те, що він мені казав. Він першим мене побачив, біжить, каже, дивіться, це канати, тут генератор”, – розповів художник.

Під час російської окупації натхнення не було. Чоловік намагався перш за все, не попадатися росіянам на очі.

“Вночі військові РФ світили прямо у вікна, ходили попід вікнами, стукали в двері. Хотіли когось виявити. Це дуже напружувало”, – каже митець.

З 1990 і до 2007 року Вадим жив в Італії, має там друзів. Тому з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну і під час російської окупації Херсону, він підтримував зв’язок з іноземними журналістами та розповідав про події в Херсоні.

“Мої друзі в Італії працюють на італійському телебаченні. Тільки почалася війна, вони не могли зрозуміти, що відбувається. І відразу зв’язалися зі мною. Від самого початку війни я їм висилав відео з подіями в Херсоні”, – розповів Володимир-Вадим Чорний.

Краєвиди Херсона, особливо місцеві плавні, на своїх картинах до війни художник зображував часто. Після перемоги, планує подорожувати Україною та малювати її міста.