Ходять з автоматом і «ввічливо» пропонують взяти участь у «референдумі»

Херсонська журналістка Оксана Наумова, яка виїхала з окупованого міста, написала пост підтримки херсонцям. Жителів примушують брати участь в референдумі.

“Я не знаю, якими словами підтримати людей, бо розумію, що від слів «тримайся», «ми з вами» чи «не здавайтесь» вже просто нудить. Я знаю, що люди у Херсоні чекають якихось дієвих порад, як їм бути. Коли озброєні рашисти ходять по домівкам і «ввічливо» пропонують взяти участь у «референдумі», коли тобі твоя країна погрожує строком від 8 до 12 років за участь у цьому «волевиявленні», а рашисти за неучасть погрожують автоматом. Що робити людям, які півроку в окупації живуть з Україною в серці, мужньо тримають українське небо над містом і яких зараз ніхто не може захистити? Так, вони сміливі, мужні та незламні”, – написала журналістка.

Вона каже, що херсонці відповідають:  «Та не бійся! Прорвемось!». А я боюсь, боюсь за кожного з них. Я не боялась так, перебуваючи в окупованому Херсоні, як боюсь зараз … боюсь за Херсон. І такою безпорадною ніколи не почувалась як зараз, бо я не знаю чим допомогти.

“Знаю одне, зараз найважливіше зберегти життя кожної людини, яка перебуває в окупації! Цей фейковий референдум не визнає і не визнає ніхто! І перестаньте погрожувати херсонцям сроком, не сумнівайтесь у наших людях, не давайте безглуздих порад, бо ви навіть не уявляєте через яке пекло вони проходять”, – написала вона.