Інспектору колонії з Херсону загрожує довічне ув’язнення за державну зраду

Працівники Державного бюра розслідувань повідомили про підозру інспектору відділу нагляду та безпеки ДУ «Північна виправна колонія (№90)», який за вказівкою російських окупантів утримував за ґратами херсонських патріотів. Про це Державне бюро розслідувань повідомило на своєму сайті.

“Після початку окупації Росією Херсонської області та захоплення виправної установи інспектор пішов служити російським окупантам, відгукнувшись на заклики колишнього керівництва – також зрадників. Він отримав посаду молодшого інспектора в незаконно створеному органі на базі захопленої української колонії. Підозрюваний за вказівкою російської влади утримував під вартою ув’язнених, серед яких були херсонські патріоти, яких російські окупанти арештовували за непокору. Також він закликав своїх друзів та знайомих йти працювати на російський режим. Після звільнення Херсону фігурант не встиг втекти разом зі своїми господарями та намагався переховуватися в обласному центрі”, – йдеться в повідомленні ДБР.

Під час обшуків за місцем проживання підозрюваного знайдені документи, що доводять співпрацю з Росією: «службове посвідчення» фейкової виправної установи російського зразка, виписки щодо отримання заробітної плати в рублях, символіка РФ та інше.

Колишньому правоохоронцю повідомлено про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією всього майна.

Процесуальне керівництво здійснює Херсонська обласна прокуратура.