Ірландські правозахисники закликають Росію звільнити херсонську активістку Ірину Горобцову

Ірландська правозахисна організація Front Line Defenders закликає Росію звільнити цивільних громадян, викрадених на окупованих територіях України, серед яких – херсонська громадська активістка Ірина Горобцова, яку вивезли до тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться в заяві Front Line Defenders.

Ірландська правозахисна організація рішуче засуджує насильницькі зникнення та свавільні затримання українських правозахисників та інших громадян на окупованих Росією територіях України.

“Front Line Defenders глибоко стурбована викраденням правозахисниці та громадської активістки Ірини Горобцової з її будинку в Херсоні 13 травня 2022 року. Її точне місце перебування залишається невідомим, але, за неофіційною інформацією, Ірину перевезли до окупованого Криму. Вона не має доступу до адвоката, а також не знає про висунуті проти неї звинувачення та її правовий статус”, – наголошують правозахисники.

Адвокат активістки Еміль Курбедінов у липні 2022 року подав офіційну заяву до МВС Росії, в якій просив порушити кримінальну справу за статтею 127 КК РФ про “незаконне позбавлення волі людини, не пов’язане з її викраденням”, що була відхилена.

“За словами родичів Горобцової, у неї аневризма головного мозку, через що вона страждає на сильний головний біль. Вони занепокоєні тим, що, незважаючи на її діагноз, вона не отримує належної медичної допомоги, а також ліків, необхідних для лікування цієї хвороби“, – пояснили у Front Line Defenders.

Європейський суд з прав людини закликав РФ надати інформацію про місце перебування Горобцової до 16 вересня 2022 року, але росіяни відмовилися, незважаючи на раніше взяті на себе зобов’язання. Її позбавили права бути учасницею Європейської конвенції з прав людини.