Історія херсонського масажиста, який під час російської окупації лікував полонених, а після звільнення міста – військових ЗСУ (відео)

Херсонець Юрій – професійний масажист. В російській окупації чоловік допомагав відновитися тим, хто був в російських катівнях, після звільнення міста – лікує військових. Своєю історією Юрій поділився із Суспільним.

За словами Юрія, українські військові потребують відновлення.

“Був такий випадок, коли військовий на масажі розплакався. Він сказав, що настільки вимотався за цей час і вперше відчув тілесне розслаблення. Я почав робити акценти на тому, щоб хлопці відпочивали не тільки фізично, а й психологічно”, – розповідає херсонський масажист Юрій.

До війни Юрій займався лікувальним та естетичним масажем, після російської окупації Херсона напрямок змінив на реабілітаційний. Лікує тих, хто побував в російських катівнях, людей, які довго перебували у підвалах та пережили переохолодження, перевтому та стреси.

“Перший мій досвід був – моя давня клієнтка. Вона 14 днів відсиділа в полоні РФ і відразу після того, як її відпустили, вона прийшла до мене. Сказала, що не дуже добре себе почуває. Вона оптиміст по життю, волонтерка, коли я почав діагностику і огляд, у неї було багато синців і гематом, було зламане ребро. З того часу я почав займатися реабілітацією”, – каже масажист.

Людям, які постраждали від катувань Юрій допомагав таємно. Чоловік працював тільки з перевіреними клієнтами. Але одного разу російські військові прийшли до нього додому.

“Ми покинули свою будівлю, бо прийшли люди в російській військовій формі і сказали що їм потрібні вчителі та медики. Моя дружина вчитель молодших класів. Нам дали чотири години на те, щоб дати відповідь. Тому ми протягом двох годин зібрали речі і з’їхали зі свого дому”, – говорить масажист

Окрім реабілітації, Юрій разом із дружиною допомагає сусідці-волонтерці. Жінка возить гуманітарну допомогу у деокуповані села Херсонщини.

“Ми постійно допомагаємо пакувати, фасувати крупи, розвантажувати та завантажувати мікроавтобуси. Волонтерка їздить в специфічні міста – під Каховку та до села Веселе, де постійно знаходиться під обстрілами”, – каже херсонець.

З Херсона попри постійні обстріли виїжджати не збирається, розповідає Юрій, бо в рідному місті хоче з сім’єю зустріти перемогу.