Історія херсонської майстрині, яка в окупації вишивала оберіг для Залужного (відео)

Херсонка Олена Набокова вишила подарунок для Головнокомандувача Збройними Силами України Валерія Залужного. Це контур тризуба, а всередині надпис “Слава Україні”. Оберіг жінка зробила під час окупації. Про історію херсонки, яка в окупації вишивала патріотичні аксесуари розповіло Суспільне.

Як передати свій подарунок генералу Залужному, херсонка Олена поки не знає, але сподівається, що зможе зробити це особисто.

“Це такий оберіг, який можна вдома покласти або повісити в машині. Він буде нагадувати про вдячність херсонців за звільнення від окупації російськими військами”, – розказує майстриня.

Олена всю окупацію була у Херсоні. Попри щоденні обстріли лишається в місті і зараз. Говорить, відволікатись допомагає вишивка. До війни майстриня робила весільні аксесуари, а під час окупації почала творити аксесуари на патріотичну тематику. За 10 місяців вишила близько 150 сердечок, оберегів і підвісок.

“Мені так хотілося української символіки, а Херсон був весь у триколорі. Це була, скоріш, потреба духовна, щоб хоч щось принести українське в наш простір, хоча б в домашній. Я думала, що після звільнення я буду шити і вішати на кожному куточку український прапор. Хочу вишивати наше – українське”, – говорить жінка.

Під час окупації були проблеми з матеріалами, розказує Олена. Крамниці для рукоділля з часом зачинились, тому все доводилося шукати на ринку.

“Я ходила на острівський ринок. Там жіночка торгувала старенькими матеріалами для рукоділля. Один день купиш сині нитки, другий – жовті. Я була впевнена в ній, але не була впевнена в тих, хто стояв поза спиною і дивився, що купую”, – розказує херсонка.

Свої обереги Олена дарує військовим, які приносять їй підшити свої тактичні рукавиці або речі. Більшу частину оберегів – роздала у день звільнення міста. На площі Свободи оберіг від неї отримав і генерал Дмитро Марченко.