Історія родини з села на Херсонщині, яке зруйнували військові РФ (фото)

Жителька Таврійського Херсонської області Любов Петросян пригадує, як рік тому російські окупанти просто вкрили вогнем їхнє село. З населеного пункту евакуювали тоді майже всіх жителів. Армія РФ зайняла Правдине і звідти майже дев’ять місяців знищувала Таврійське і сусідню Нову Зорю. Зараз у селах пошкоджені й зруйновані майже всі будинки. Напівзруйнований і будинок родини Петросянів. Втім, вони постійно приїжджають до свого обійстя і потроху починають його відновлювати. Що відбувалось у селі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і як зруйноване вщент село повертається до життя, сім’я розповіла Суспільному.

Березень 2022 року. Колони армії РФ пересувались в напрямку Миколаєва. Збройні сили України зупинили їх на підступах до Таврійського і Нової Зорі й тримали оборону до повної деокупації Росією правобережжя Херсонщини. Любов Петросян показує, що у напівзруйнованих будинках перебували українські військові, які не дали російським окупантам просунутись далі.

“Тут була солома наложена, вони тут відпочивали, спали. Тут так само. Наші солдати, наші хоробрі воїни, наші захисники дорогенькі. Тут вони тримали оборону”, – показала пані Любов.

Українські захисники тримались до останнього, щоб не пропустити армію РФ на Миколаїв і на Очаків. А перед цим встигли вивезти із зони бойових дій майже всіх жителів.

“Нам дали сім хвилин. Це була перерва між обстрілами. В мене онука була вагітна двійнею. Ми схопили, що могли й виїхали”, – згадує Любов Василівна.

Торік у березні загинули брат і сестра Олександра Петросяна. Вони їхали з Херсона на автівці й зупинились, щоб пропустити військову колону російських окупантів. Їх розстріляли з БМП, а потім ще й переїхали танком.

За дев’ять місяців протистояння російські війська зруйнували всі підприємства на території громади. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Таврійському працювали два млини, олійниця, магазини.

“Ми наразі винаймаємо квартиру на Миколаївщині, навідуємося. Я працювала в клубі з 1979 року. Він теж зруйнований. Але тягне в село, ніде не почуваємось вдома. Будемо відновлювати. В мене вже дві правнучки, я вже прабабуся”, – сказала пані Любов.

Зараз жителі Таврійського живуть без централізованої подачі світла, води та газу. Голова Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів, що до села вже повертаються люди й починають відновлювати свої будинки. За сприяння влади доставлений генератор, яким підкачують воду, надається паливо, будівельні матеріали. Також Ігор Острівний додав, що зараз волонтери з Івано-Франківська накривають вцілілі крокви брезентом, щоб захистити будівлі від вологи та сонця.