Керівник козацької варти з Херсона на початку війни Росії проти України працював у мобільній розвідці (відео)

Козак та тероборонівець Олег Сінаєв з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та російської окупації Херсона працював у мобільній розвідці. Своєю історією керівник козацької почесної варти Херсонщини поділився з Суспільним.

Батіг, нагайка, шабля, спис, ніж – це не музейні експонати. Навички поводження з цією зброєю можуть багато чого навчити.

“Зрозуміло, що в сучасній війні шабля не актуальна, але щоб робити різні рухи шаблею, потрібно залучати обидві частини мозку. Навіть якщо тобі не з шаблею доведеться битися, а зі зброєю, то швидкість прийняття рішень у тебе збільшується”, говорить керівник козацької почесної варти Херсонщини Олег Сінаєв

З 2014 року козаки Херсонщини брали участь у навчаннях добровольців у батальйонах тероборони. Спочатку робили це не регулярно, за три роки ситуація змінилась.

“Вперше – це дійсно були навчання. Двічі на день були стрільби, ми стріляли разом із бойовими підрозділами. Ми відчули, як це все працює. У стрілкового батальйону є ПТРК, гранатомети, є засоби ведення бойовий дій”, каже керівник козацької почесної варти Херсонщини.

Олег Сінаєв також є учасником херсонськаї тероборони. Був заступником командира батальйону та інструктором. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та російської окупації Херсона працював у мобільній розвідці.

“Я займався, не стрільбою з автомата, а наводкою на російські колони”, каже чоловік.

Під час російської окупації доводилось ховати від російських військових козацькі хоругви та український прапор.

“Ми допомагали Маріупольській прикордонній заставі разом з прикордонниками з Херсонщини. Вони захищали Маріуполь, а дехто з них і зараз перебуває в російському полоні”, говорить Олег Сінаєв.

Коли списки учасників Херсонської ТрО потрапили до рук російських військових, Олегу Сінаєву довелось виїхати з міста. В Херсон він повернувся на другий день після деокупації. Зараз чоловік збирає гуманітарну допомогу та медикаменти для військових.