Колишнього міністра освіти Табачника підозрюють у державній зраді

Служба безпеки України 22 листопада повідомила колишньому міністру освіти Дмитру Табачнику підозру в державній зраді в умовах воєнного стану. Про це йдеться на сайті Офісу Генерального Прокурора. Також СБУ арештувала майно колишнього міністра освіти на понад два млн доларів. Про це йдеться на сайті Служби безпеки України.

“Табачник організовував та координував діяльність керівників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти та підготовки до проведення референдумів. На початку травня він звів колаборантів окупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях Володимира Сальдо і Євгена Балицького із заступником міністра охорони здоров’я РФ Андрієм Плутиницьким, для організації процесів у сфері охорони у захоплених населених пунктах. При цьому діяв як представник вищих органів влади РФ. У червні Табачник листувався із Сальдо для організації його зустрічі з главою МНС АР Крим для розв’язання питання про створення служби з надзвичайних ситуацій, підписання договору про співпрацю з Управлінням внутрішніх справ у Херсонській області. В кінці липня Табачник отримав від Сальдо і Балицького інформацію про кількість об’єктів інфраструктури, навчальних закладів, медичних установ, виборчих дільниць. На підставі цієї інформації Табачник подав на ім’я заступника голови уряду РФ доповідну записку про необхідність озброєної охорони для цих об’єктів. 16 серпня Табачник зв’язався з Олегом Володимировичем Козловим, який вважається співробітником дев’ятого управління департаменту оперативної інформації п’ятої служби ФСБ РФ. Табачник повідомив про некомпетентність керівника Запорізької ВЦА Балицького у створенні мережі аптек на окупованій території, ціноутворенні на фармацевтичну продукцію, а також неналежного зберігання вакцин та інсуліну”, – йдеться в повідомленні.

Слідчий УСБУ у Вінницькій області оголосив Табачнику про підозру у державній зраді, за що йому загрожує довічне ув’язнення.