Командир загону Росгвардії підозрюється у знущанні з цивільних на Херсонщині

Російський військовослужбовець Алєксєй Ощєпков підозрюється у жорсткому поводженні із цивільним населенням на окуваній Росією Херсонщині. Про це повідомляє Судовий репортер посилаючись на текст підозри, який оприлюднив Офіс Генерального Прокурора.

Ощєпков – командир 15-го окремого загону спецпризначення «Вятич» федераральної служби військ нацгвардії РФ.

Під час окупації сіл Іванівської громади Генічеського району Херсонській області Ощепков, віддавав накази щодо незаконного затримання і застосування насильства і катування до цивільних мешканців.

“На початку травня 2022 року рогвардійці за наказом Ощепкова обшукали будинок голови Іванівської селищної ради і затримали сина господаря. Чоловікові накинули поліетиленовий пакет на голову, стяжками закріпили руки за спиною і завдали не менше пʼяти ударів по ниркам ногами. Російські окупанти відвезли потерпілого до захопленого приміщення відділу поліції №2 Генічеського РВП ГУНП в Херсонській області. Там чоловіка били кулаками по тілу і допитували. За кілька годин за наказом Ощепкова цивільного відпустили”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, 22 червня 2022 року росіяни намагались схилити до співпраці старосту Українського старостівського округу. Для цього вони спершу затримали його 19-річного сина, у пошуках якого староста вимушено прибув у відділок поліції. Тоді окупанти звільнили юнака і увʼязнили старосту. Чоловік утримували не менше двох годин, фізично і психологічно тиснучи.