Кримські самопроголошені прокурори вимагають для екскомандира корабля «Славутич» Олексія Кисельова з Генічеська 10 років колонії

Псевдопрокурор запросив 10 років колонії суворого режиму для волонтера і колишнього командира корабля управління ВМС України «Славутич» Олексія Кисельова. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Адвокат Олексій Ладін заявив клопотання про залучення до матеріалів справи інформації про наміри реєстрації добровольчого батальйону як структурного підрозділу Збройних сил України. Крім того, адвокат клопотав про виклик для допиту, як свідка Ленура Іслямова. У клопотаннях “Джанкойський районний суд” йому відмовив.
Наступне засідання відбудеться 16 лютого.

“Капітана Першого рангу запасу, колишнього командира корабля управління ВМС України «Славутич», волонтера й активіста Олексія Кисельова 22 липня затримали в окупованому росіянвми Генічеську й вивезли до Криму. Як пізніше Кисельов розповів адвокатові – його катували струмом та били протягом п’яти днів у професійно-технічному училищі №17 міста Генічеська, де базувався підрозділ Росгвардії. Через п’ять діб його перевезли до Сімферополя в будівлю Кримського управління ФСБ, де продовжили знущання та тортури. Тільки після цього слідчий ФСБ провів офіційне затримання та відкрив кримінальну справу. 29 липня 2022 року псевдослідчий Сергій Бушуєв звернувся до Київського районного суду Сімферополя з клопотанням про арешт пенсіонера. Суд розглянув його того ж дня. Суддя Валентина Каминіна заарештувала Кисельова на два місяці  (за ч. 2 статті 208 Кримінального кодексу РФ) За версією спецслужб, Олексій Кисельов перебуваючи на території України, у травні 2016 року добровільно вступив до діючого на її території озброєного формування Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана, не санкціонованого законодавством цієї держави, цілі діяльності якого суперечать інтересам Російської Федерації.” – йдеться у виданні.

Кисельов відкидає свою провину й на питання слідства відповідав, що нічого не знає про зброю, учасників і цілі добровольчого загону. У листопаді Олексій Кисельов 27 жовтня оголошував голодування через ненадання йому медичної допомоги.