“Лікарі без кордонів” надавали медичну допомогу жителям деокупованого села Правдине на Херсонщині (відео)

До села Правдине Херсонської області вчергове приїхали лікарі, які надають місцевим жителям допомогу в рамках проєкту “Лікарі без кордонів”. Про це написало Суспільне

Жителька села Правдине Галина Стружок звертається за допомогою не вперше. Під час одного з обстрілів РФ отримала контузію. Вдруге приходить на зустріч з лікарем ще одна місцева жителька Галина. На приїзд лікарів завжди чекають, бо це єдина можливість отримати кваліфіковану допомогу та потрібні ліки.

“Я приходжу вже другий раз за консультацією і за ліками. Отримали від тиску, від діабету та знеболювальні. Наш медпункт розбитий”, – розказує місцева жителька.

Кількість пацієнтів зростає з кожним наступним візитом, розповідає лікар проєкту “Лікарі без кордонів” Ігор Соловйов.

“Найчастіше звертаються люди з захворюваннями серцево-судинної системи. Особливо з гіпертонічною хворобою та неконтрольованою гіпертензією. В цих пацієнтів не було можливості отримати лікування. Також часто звертаються пацієнти з гастро-, ендокринологічною патологією, урологічною патологією, захворюваннями опорно-рухового апарату. Останнім часом збільшується кількість пацієнтів з сезонними захворюваннями”, – каже лікар.

З листопада минулого року в бригаді мобільної клініки працює психологиня Тетяна. За цей час, лікарі відвідали понад 20 сіл Миколаївщини та Херсонщини, а вона особисто надала більше трьохсот консультацій.

“Часто для людей, які приходять на консультацію це перший досвід звернення до професійного психолога. Більшість з них, літні люди, які залишилися в цих селах не зважаючи на активні бойові дії. Вони боялися втратити своє майно, господарство і довгий час жили під обстрілами, намагаючись зберегти те, що накопичили за все життя”, – говорить психологиня.

Щомісяця мобільна бригада лікарів повертається в села. Медики контролюють лікування пацієнтів та приймають нових хворих.