Льотчик-винищувач розповів про операцію зі звільнення Херсонщини

Олександр – бойовий льотчик. Його літак – фронтовий винищувач МіГ-29. Позивний – «Каспер». Істоію льотчика-винищувача опублікувало видання МОСТ.

У травні 2022 року Олександр брав участь у повітряній операції зі звільнення острова Зміїний. Згодом здійснював винищувально-авіаційне прикриття дій бомбардувальників і штурмовиків під час звільнення правобережжя Херсонщини. За визначні особисті заслуги в захисті країни Олександр нагороджений орденом Богдана Хмельницького. Після звільнення острова Зміїний, Олександр певний час займався штабною роботою. Однак постійно просив повернути його знову в авіаційну бригаду і дати можливість підійматися в небо для боїв з росіянами.

“Я кожного дня звертався з таким проханням і врешті-решт мені дозволили. Так я знову прибув на вже знайомий мені оперативний аеродром і приступив до виконання завдань з винищувального прикриття дій штурмової та бомбардувальної авіації під час операції зі звільнення Правобережжя Херсонщини. Росіяни атакували ракетами «повітря-повітря» одночасно і літаки прикриття, і літаки ударної групи. Також бомбардувальникам і штурмовикам діставалося від зенітних ракетних комплексів і ПЗРК росіян. По одному нашому бомбардувальнику Су-24М з землі було випущено шість ракет з ПЗРК. Літак ми втратили, пілоти катапультувалися і були евакуйовані”, – каже льотчик.

Тут упродовж трьох тижнів Олександр здійснив 14 бойових вильотів. Також він ніс бойове чергування у складі чергової ланки. Льотчик-винищувач підіймався в небо для знищення ворожихикрилатих ракет та БпЛА.

“За одне чергування я вразив чотири цілі. Спершу був один успішний політ вдень. Результат – дві збиті крилаті ракети. Вже вночі отримав наказ піднятися в небо для знищення БпЛА. Результат – два збиті Shahed”, – розповідає льотчик.

За словами Олександра, знищити останні непросто, бо у “мопеда” мала швидкість, а у літака – вона висока. Через цю значну різницю у швидкостях можна просто пролетіти повз дрон і не встигнути його атакувати.