Морські піхотинці витягли поранених побратимів з-під носа російських окупантів

«Газда» та «Горобець» – морські піхотинці з багатим бойовим досвідом. Ці хлопці з перших днів широкомасштабного вторгнення росіян в Україну стали на захист своєї держави. За плечима кожного не один десяток успішно виконаних бойових завдань. Нещодавно вони вкотре провели складну операцію, врятувавши з-під носа російських окупантів своїх поранених побратимів. Про мужніх воїнів написала АрміяInform.

— Того дня група аеророзвідників виконувала бойове завдання поруч села, де були присутні ворожі підрозділи. Група налічувала трьох наших побратимів-морпіхів, з якими ми дуже добре товаришували. Так сталося, що вони потрапили під обстріл та дістали поранення. Їхній водій, який перебував за кілька кілометрів від них, передав нашому командуванню цю інформацію та запросив допомогу, — розповідає морський піхотинець на псевдо «Газда».

Було кілька спроб евакуювати поранених воїнів, проте поруч села відбувався щільний обстріл, який не давав евакуаційній групі підійти хоч б на кілометр до аеророзвідників.

У цей час поранені хлопці змогли дістатися до очерету, що був поруч села. Вони встигли передати орієнтири свого місця перебування, а далі зв’язок з ними був втрачений. Було відомо, що серед них є важкопоранений, він швидко втрачав кров, решта військових мали стабільний стан.

“Коли ми взнали, що їх не можуть забрати, попросили командування дати нам спробу зайти до села та знайти хлопців. Командир дав згоду, але діяти треба було швидко. Ми знали приблизне місце перебування поранених. Через російський артобстріл під’їхати близько машиною було неможливо. Тож шукали альтернативні шляхи, як непомітно зайти і безпечно вийти з пораненими. Також з собою взяли водія аеророзвідників. Втрьох ми висунулися на поміч побратимам”, – говорить морпіх.

Морським піхотинцям необхідно було пройти через околиці окупованого РФ села. Маршрут пролягав через двори приватних будинків, які були за кількасот метрів від російських позицій.

“Під час нашого просування ворожий танк почав обстрілювати будівлю, де ми зупинилися на перепочинок. Поруч також почався стрілецький бій, було чутно двигуни важкої бронетехніки. Вступати у вогневий контакт ми не могли, аби не викрити себе”, – зазначає «Газда».

За словами морського піхотинця, страху тоді не відчували. Думали лише, як найшвидше врятувати побратимів.

“Коли ми дісталися до місця, почали шукати поранених. Робити це було досить важко: очеретяне поле велике, а конкретних орієнтирів немає. До того ж переміщатися треба було тихо та не помітно. По залишених слідах крові та покинутому обмундировані спочатку знайшли першого, через кілька десятків метрів лежав інший аеророзвідник, третій поранений був прихований у траві. Хлопці були при свідомості. Один з них вставив у гранату чеку. Стало зрозуміло, що в полон здаватися вони не планували”, – продовжує морпіх на позивний «Горобець»

Морпіхи відразу перевірили джгути та час їхнього накладання. У хлопців були поранення черевної порожнини, шиї та інших частин тіла. Один з них не міг самостійно рухатися.

“Один був у досить важкому стані. Його довелося по черзі нести на собі. Також ми забрали їхнє обладнання з важливою інформацією, яке не мало потрапити до рук росіян. Лише цей рюкзак важив близько 40 кілограмів. Тож дорога назад видалася у прямому сенсі важкою”, – пригадує військовий.

Назад хлопці повертались новим маршрутом, який був менш небезпечний, але довший. Під час виходу з очеретяного поля група неодноразово піддавалася обстрілу. Російські війська з автоматів періодично прострілювали місцевість.

“Найімовірніше, вони щось запідозрили і навмання стріляли по очерету. Проте хащі були досить густими, і вони не могли нас візуально бачити. Тож ми без втрат змогли покинути цю місцевість. Через три кілометри нас чекав автомобіль, який забрав нас та доправив до медзакладу”, – говорить «Горобець».

Наразі хлопці проходять лікування у військових шпиталях. Здобута ними інформація допомогла розвідці взнати місця скупчення техніки та живої сили армії РФ. Відзнятий відеоматеріал відіграв важливу роль під час планування штурму російських позицій.

“Найголовніше, що наші побратими врятовані. Також ми успішно доставили у штаб відзняту ними інформацію. Якби довелося знову йти на таке завдання, то без роздумів погодилися б. Ми ніколи не покидаємо своїх у біді”, – зазначають морпіхи.