На Херсонщині посилюється контроль за епідеміологічною ситуацією
На територіях, що постраждали від затоплень внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, небезпечно використовувати неочищену воду з відкритих водойм, а також колодязів та каптажів. Сформовані на Миколаївщині виїзні оперативні бригади Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) проводитимуть посилений контроль епідемічної ситуації у підтоплених районах Херсонщини. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Щоб запобігти спалахам захворювань, спеціалісти ЦКПХ забезпечуватимуть мешканців підтоплених районів засобами для дезінфекції води та поверхонь у приватних будинках, які зазнали підтоплень.
“Для цього на Миколаївщині та Херсонщині підготовлено запас таблеток для дезінфекції питної води. Їх вистачить для забезпечення мешканців Херсонщини щонайменше на кілька місяців. Крім того, на базі однієї з лікарень Миколаївщини розгорнуто інфекційний хаб, де прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими та іншими інфекційними хворобами”, – йдеться в повідомленні МОЗ.
Найефективнішим способом очищення води від збудників хвороб є таблетки для знезараження. Їх можна отримати в Центрах контролю та профілактики хвороб, місцевої влади, або ж у виїзних бригад ЦКПХ, які наразі працюють у постраждалих регіонах.
“Такі таблетки знищують віруси, бактерії, бактеріальні спори, цисти, грибки, водорості, найпростіших та віруси. Доведена їхня ефективність проти мікроорганізмів, що спричиняють захворювання на черевний тиф, дизентерію, холеру, поліомієліт та інші гострі кишкові інфекції”, – йдеться в повідомленні МОЗ.
Як використовувати таблетки для знезараження:
- не ковтайте таблетки;
- чітко дотримуйтеся дозування води вказаного в інструкції. Не використовуйте в одній ємності таблетки з різною кількістю діючої речовини;
- пам’ятайте, щоби таблетка почала діяти, після її розчинення у воді має пройти щонайменше 30 хвилин;
- не вживайте очищену воду раніше цього періоду часу.
Наразі фахівці ЦКПХ проводять дослідження води поверхневих водойм, колодязів, свердловин, води централізованих мереж.
“У поверхневих водоймах зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому використовувати таку воду для господарських потреб та обробки харчових продуктів, а також купатися у такій воді – заборонено”, – йдеться в МОЗ.
Наразі спалаху інфекційних хвороб внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС не зафіксовано. Однак спеціалісти наголошують на важливості профілактичних заходів.