На Херсонщині збирають гроші на антидронову рушницю для військових

Майже півмільйона гривень на антидронову рушницю почала збирати каховчанка Катерина Українець. Зброя необхідна для 193-го батальйону ТРО, де служить її батько. Як просувається збір з’ясовувало Суспільне.

Каховчанка Катерина Українець з тимчасово окупованого міста виїхала навесні, зараз вона живе на Вінниччині. В родині дівчини військовий не лише батько. Її чоловік Герой України Владислав Українець. Служив командиром взводу механізованої роти у 10 батальйоні 59 окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка. У перший день повномасштабного наступу РФ він загинув під час боїв на Антонівському мосту в Херсоні.

“Ми спілкувались з татом він казав, що їм дуже потрібна антидронова рушниця. Адже російські дрони атакують позиції, коректують артилерію. Я запропонувала зробити такий збір. Тато мене підтримав. Тепер вони з хлопцями дуже чекають та сподіваються, що збір ми завершимо якомога швидше”,  розповідає дівчина.

Збір Катерина оголосила вперше в житті. Зв’язалась з компанією представником і отримала комерційну пропозицію на “ANTIDRON KVSG-6” 80 W до 3000м.

“Вони мені надіслали комерційну пропозицію і суму назвали 12 тисяч доларів. На день оголошення збору це майже півмільйона гривень”, говорить Катерина.

Збір жінка відкрила того ж дня через власні сторінки у соцмережах. За тиждень, говорить, вдалось назбирати десь 35% від необхідної суми. Її вдалось зібрати завдяки друзям з Молодіжного руху Каховки.

“Зараз закінчився конкурс. Його ініціювали і провели друзі з мого міста, з молодіжного руху Каховки. Це був розіграш на підтримку нашого збору. Завдяки йому вдалось зібрати на сьогодні найбільшу разову суму  13 тисяч гривень. Також у зборі мені допомагають волонтери”,  розповідає Катерина Українець.

Катерина мріє, що збір вдасться закрити якомога швидше. Для цього робитиме все від неї залежне. Адже антидронову рушницю, каже, дуже чекає її батько з побратимами зі 193-го батальйону ТРО. Зараз вони виконують бойові завдання на Херсонському напрямку.