На Кіпрі херсонці вийшли на мітинг з нагоди річниці війни в Україні (фото)

24 лютого в Нікосії, столиці Кіпру, понад 500 людей вийшли на мітинг з нагоди річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Серед них – двадцять жителів Херсонської області, повідомила Суспільному Аліса Тіміні.

Мітинг на підтримку українців та проти російської війни розпочався о 19:00. Люди принесли плакати, синьо-жовті прапори та стрічки.

Разом українці на Кіпрі співали державний гімн та дивились фільм, присвячений річниці повномасштабного вторгнення.

Спілка українців Кіпру за цей рік зазнала великої трансформації, адже за минулий рік острів Кіпр став прихистком для 78000 земляків, які змушені були покинути домівки та тікати від війни.

“Частина з цих людей вже поїхала, а інші, не маючи вибору, чекають, коли закінчиться війна, чи деокупація наших територій. Майже рік тому, ми стояли біля палацу президента Кіпру, висловлюючи біль щодо вторгнення Росії на українські землі. Як і тоді, але вже через 365 днів, ми відчуваємо таку ж єдність”, – каже Аліса.

На мітингу присутні люди з усіх куточків України. Одна з них – херсонка Катерина. Жінка пережила російську окупацію в рідному місті, і дочекалась звільнення.

“Ми неймовірно раділи деокупації Херсона, дуже чекали цього. Вимушені були виїхати разом з 11-річним сином Ярославом у грудні, бо потрапили з малим під російський обстріл. Це стало поштовхом, щоб перечекати цей жах у рідних. Чоловік залишився в Херсоні, дуже чекаємо на повернення додому”, – говорить Катерина.