На тимчасово окупованій Херсонщині, продукти зросли в ціні майже на 80%

На тимчасово окупованій Херсонщині, продукти першої необхідності зросли в ціні майже на 80%. Придбати їжу можливо лише в російських рублях. В деяких громадах майже не працюють магазини, немає аптек та медичної допомоги. Як виживають місцеві жителі дізнавалось Суспільне.

На лівобережжі Херсонської області виживати стає все складніше. Ціни на продукти зросли на 60-80%. Хліб коштує понад 30 гривень за буханку, найдешевша ковбаса – під 500 гривень, вершкове масло близько 700 гривень за кілограм.

Російська влада практично припинила обіг гривні. Ціни на продукти лише в рублях. Щоб щось купити, гривні потрібно міняти на рублі за курсом один до 1,25.

“Також подорожчало м’ясо, яйця, молоко. А ось хліб не дуже подорожчав”, – розповів житель окупованої Херсонщини Максим.

Староста Гладківської громади розповіла як виживають жителі її громади.

“В наших населених пунктах не багато магазинів. В громаді залишилося багато людей, які підтримують Україну. Вони не брали російські кошти і як їм сьогодні жити невідомо”, – каже староста громади.

Директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександра Мошнягула, розповів, що гуманітарна ситуація в південних громадах Херсонщини трохи легша, ніж у прибережних до Дніпра. Через те, що там облаштувалися росіяни, там працюють хоч якісь магазини. Ті ж люди, які не скористалися евакуацією від росіян і залишились жити поблизу Дніпра, близькі до гуманітарної кризи.

“У Голій Пристані та Олешках залишилось мало магазинів. Аптеки практично не працюють. По селах немає швидкої медичної допомоги та вкрай важка фінансова ситуація. Знайти роботу практично неможливо. Більшість жителів, для того, щоб вижити вимушені йти за соціальною допомогою до росіян”, – наголосив Мошнягул.