На тимчасово окупованій Херсонщині російські військові відбирають документи в місцевих мешканців

У Каховці і Каланчаку російські окупанти відбирають документи у місцевих жителів. Про це написав журналіст Андрій Цаплієнко в своєму Telegram-каналі.

Російські окупанти методично обходять жителів окупованих територій Херсонщини. Вилучають українські паспорти і документи на житло під виглядом того, що треба переоформити за російським законодавством.

“Зараз окупанти ходять по хатах. Не пропускають жодної хати. Два автоматники, офіцер, російська цивільна особа і зрадники. Забирають паспорти, для того, щоб видавати російські паспорти. Забирають документи на будинок, щоб переоформлювати документи на російські”, – цитує журналіст слова місцевого жителя.

Насильницьке позбавлення національної ідентичності – один з проявій геноциду, за що одного дня росіянам точно дістанеться у вигляді вироків міжнародного суду. Але проблема з паспортами значно глибша.

“Вилучені таким чином документи росіяни, ймовірно, використають в спецопераціях проти України, і до цього теж варто бути готовими нашим та союзницьким спецслужбам”, – підсумовує Андрій Цаплієнко.