Окупанти влаштували обшук в будинку колишнього політв’язня Кремля

Сьогодні близько 7 ранку у будинку колишнього політв’язня Кремля Едема Бекірова у Новоолекціївці Херсонської області відбулися обшуки. Люди у військовій формі, в масках та зброєю вдерлися на подвір’я через огорожу. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбук

У помешканні перебували лише 80-тирічні батьки дружини Едема – Гульнари Бекірової. Окупанти провели обшук всередині будинку, на горищі, на подвір’ї та гаражі. Серед вилученого: папки, блокноти та книги.

“Під час обшуку російські військові розпитували про Гульнару, яка є заступником голови Генічеської районної державної адміністрації, членом меджлісу кримськотатарського народу та їхню дочку Елеонору, яка є моїм радником з питань кримськотатарського народу та наполягали на їхньому терміновому поверненні додому. Сама Гульнара зараз знаходиться у лікарні Києва біля свого чоловіка Едема Бекірова, який тривалий час перебуває у критичному стані”, повідомляє уповноважена.

Обшуки суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *