Олександр Прокудін розповів, що робитиме на посаді голови Херсонської ОВА

Олександр Прокудін – тиждень як на посаді голови Херсонської обласної військової адміністрації. Його знають, як колишнього керівника головного управління поліції в Херсонській області. Як керуватиме Херсонщиною Олександр Прокудін розповів Суспільному.

Прокоментуйте своє призначення на посаду.

“Я майже 19 років працюю у сфері безпеки і зараз, як голова Херсонської обласної військової адміністрації маю можливість реалізувати окреслені Президентом України завдання з оборони та відновлення Херсонщини”, – прокоментував Олександр Проскудін.

Що на посаді голови ОВА ви зробите найпершим?

“Мої стратегічні завдання: відновлення всіх систем життєзабезпечення, розміщення військовослужбовців, з урахуванням належного рівня їхньої безпеки. Створення необхідних умов для їхньої бойової готовності та розв’язання логістичних проблем. Захист критичної інфраструктури, розмінування, облаштування надійної мережі фортифікаційних споруд, забезпечення громадської безпеки та порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів мешканців Херсонської області. Також переді мною стоять і такі завдання, як виявлення фактів колабораційної діяльності, відкриття і наповнення Пунктів незламності, набір до Гвардії наступу. Вирішення гуманітарних завдань, допомога людям, які були в російській окупації та, які повертаються додому. Подолання наслідків обстрілів є також стратегічними завданнями голови ОВА”, – відповів голова ОВА.

Чи будуть кадрові зміни в ОВА в зв’язку з вашим призначенням?

“Я не прибічник поспішних рішень. Для мене важливим є професіоналізм, відданість загальній ідеї та вміння працювати в команді на результат. За ці шість днів на посаді голови Херсонської ОВА, я сформував свою думку і звісно є люди, яких я хочу залишити, але є ті, кому доведеться піти”,  – констатував голова.

Прокоментуйте ваше звільнення з посади начальника ГУ Нацполіції у Херсонській області у лютому 2022 року. З чим воно пов’язане?

“Жодного випадку в моїй кар’єрі відсторонення від посади не було. Це було не звільнення, а переведення на іншу посаду. Переведення було викликане службовою необхідністю і новими завданнями, які переді мною поставило керівництво Національної поліції України”, – прокоментував Олександр Проскудін.

Що за історія з протиправними діями правоохоронців ГУНП у Херсонській області за часів вашого керівництва про які писав Стопкор?

“Якщо мій підлеглий винний, то покривати я його не буду. Кожен, хто порушує закон, має нести за це відповідальність. Було розслідування і даному випадку вина працівників поліції не була доведена”, – відповів голова.

Що ви робили з початку війни і до призначення головою ОВА?

“Спочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україну я займався організацією оборони та захисту адміністративних будівель та приміщень Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України. Також у складі зведених сил брав участь в обороні міста Києва. Після місяця війни брав участь у розв’язанні безпекових питань у звільнених населених пунктах Київської, Чернігівської, Харківської областей. Після стабілізації ситуації повернувся до своїх безпосередніх обов’язків начальника департаменту Національної поліції України”, – відповів голова Херсонської ОВА Олександр Проскудін.

Олександру Прокудіну 39 років, він народився в Миколаєві. Розпочав службу в органах внутрішніх справ 2000 року. Працював у слідчих підрозділах та відділі професійної підготовки Управління кадрового забезпечення. Очолював управління кадрового забезпечення  УМВС України в Херсонській області.

Сьомого листопада 2015 року був призначений заступником начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області.

19 вересня 2019 року його призначили начальником Головного управління Національної поліції в Херсонській області. Там він пропрацював до лютого 2022 року.

У листопаді 2021 року “СтопКор” повідомив, що херсонських поліцейських підозрюють у зловживаннях, а представники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції здійснили перевірку протиправних дій правоохоронців ГУНП у Херсонській області.

Перед повномасштабним вторгненням Олександра Прокудіна відсторонили, а потім і звільнили з посади керівника поліції Херсонщини. На це місце представили нового керівника, полковника поліції Ігоря Короля.