Поліція відкрила кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині

Поліція відкрила 36 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. Про це повідомила Поліція Херсонської області на своїй сторінці в Facebook.
Росія продовжує нищити цивільну інфраструктуру у населених пунктах Херсонського та Бериславського районів, обстрілюючи мирні міста та села з РСЗВ, мінометів та далекобійної артилерії.
“В обласному центрі снарядами пошкоджені квартири у багатоповерхівках, приватні будинки, магазини, гаражі, автомобілі, газові труби, господарчі споруди, у передмістях снарядами вбито велику рогату худобу на подвір’ях людей. Серед місцевих жителів є поранені.
В Херсоні працівники поліції перевіряють місцеву жительку на причетність до колабораційної діяльності. Жінка підтримувала та пропагувала дії окупаційної влади, закликала людей отримувати паспорт громадянина Росії та приймала учать у незаконному референдумі.
Серед жителів Херсона викрито ще одного поціновувача російської ідеології. 63-річний чоловік під час окупації працював у школі вчителем російської мови, займався русифікацією дітей та насаджував їм російське бачення окупації.
Також під час проведення стабілізаційних заходів у с. Новомиколаївка Бериславського району поліцейські викрили шістьох місцевих жителів у колабораційній діяльності. Всі вони добровільно були причетні до організації та проведення незаконного референдуму, агітували односельців йти голосувати за приєднання Херсонщини до складу Росії.
В Херсоні у колабораційній діяльності викрито голову ОСББ, яка підтримувала окупаційну владу, агітувала мешканців будинку за проведення неправомірного референдуму та отримання російських паспортів.
Викрито колаборантку і у с. Томарине Бериславського району. 37-річна жінка під час окупації співпрацювала з російською владою, займала посаду в будинку культури, займалася підготовкою та проведенням незаконного референдуму на тимчасово окупованій території с. Томарине.

Також в період російської окупації Херсона в середині квітня 2022 року військовослужбовці РФ здійснили угон шести службових автомобілів відділення пошти.
З тимчасово окупованого Генічеського району надходять повідомлення, що російські військові викрадають у місцевого населення автомобілі, а у курортних населених пунктах вивозять туристичні будиночки.
У тимчасово окупованому місті Скадовськ військові РФ захопили приміщення філії банку та розграбували його, заволодівши всім майном. Сума матеріальних збитків становить понад півтора мільйони гривень.
У тимчасово окупованому місті Каховка російські військові розграбували дорожнє підприємство, вкрали автомобілі та вантажівки, навантажувач, трал ваговоз, екскаватор, трактор, комбіновану дорожню машину з солерозподільним обладнанням. Сума завданих матеріальних збитків становить понад дев’ять мільйонів гривень”, – йдеться в повідомленні поліції.
За всіма фактами російської агресії проти мирного населення поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України.