Прикордонники розповіли, як війська РФ захоплювали Херсонщину (відео)

24 лютого 2022 року о 4:00 ранку на КПВВ “Каланчак” засвистіли снайперські кулі. Потім почався артилерійський обстріл. Про це розповіли Суспільному військовослужбовці Держприкордонслужби Микола та Іван. Прикордонники першими зустріли російських окупантів, які рухались з боку Криму.

“За десять хвилин почався артобстріл КПВВ та прилеглої території. Всіх цивільних ми вивели звідти. Зайняли оборону на визначених рубежах”, – розповів Микола.

Від вибухів прокинувся й Іван, військовослужбовець 79-го прикордонного загону. Російська армія обстрілювала Преображенку Чаплинської територіальної громади зі всього арсеналу озброєнь.

“Я схопив у рюкзак необхідні речі та документи і побіг до підрозділу. Завантажили боєкомплект і вирушили з Преображенки. Дорогою нас обстрілювали з артилерії, РСЗВ, мінометів. Але треба було переїжджати на вогневі рубежі і займати оборону”, – згадує Іван з позивним “Момент”.

Російська авіація завдала удару колоні, що йшла попереду. Підрозділ Івана займався евакуацією поранених.

“Прибули на місце, надали першу медичну допомогу двом тяжкопораненим. Серед легкопораненихних була жінка з уламковим пораненням і дитина 11 років з переломом руки. Ми їх доставили в Олешківську лікарню і далі рухались на Херсон”, – пригадав Іван.

Від початку повномасштабного вторгнення прикордонники несуть службу в Херсонській і Миколаївській областях. Після звільнення правобережної частини Херсонщини Іван зміг побачити рідних.

“Мені пощастило, що я родом з Херсонської області і одним з перших потрапив у рідне село в Нововоронцовській громаді. Як заново народився: побачив своїх рідних і заспокоївся. Батько, який в російській окупації був дев’ять місяців, нарешті зміг вільно дихати”, – розповів “Момент”.

Після деокупації Херсона прикордонники служать у місті. Микола пригадує, як вперше приїхав до звільненого Херсона.

“Вони раділи жовто-блакитному прапору, були дуже щасливі. Я сподіваюсь, ми далі відженемо росіян, і місто знову розквітне”, – каже Микола.

Прикордонники мріють про одне – якнайшвидше звільнити Україну і вийти на її кордони.

“Зараз ми в складі підрозділу та Сил оборони стоїмо на обороні Херсона. Я вірю, що ця війна закінчиться нашою перемогою. І ми звільнимо окуповані Росією території і вийдемо на свої кордони, щоб їх захищати”, – говорять військові.