Російська окупаційна влада заборонила обіг гривні на лівому березі Херсонщини

На лівобережжі Херсонської області російська окупаційна влада з початку 2023 року заборонила обіг гривні. Місцеві жителі обмінюють запаси гривні на рублі, або шукають точки, де можна перевести в готівку картки українських банків. Про це написало Суспільне.

Валентина, яка живе у Каховському районі, 2 січня розрахувалася за хліб у місцевому магазині гривнями. Жінка каже, що українська валюта в обігу поки що є, а от зняти її з картки не можливо.

“Зі зняттям готівки вже давно ситуація погана. Ще до нового року зняти гроші з картки було проблематично. Так вільно як це можна було зробити скажімо влітку такого давно вже немає”, – говорить жителька Новокаховської громади Валентина.

У Скадовську товари в магазинах можна купити тільки за рублі – розповідає місцевий житель Сергій. Якщо раніше цінники були подвійні, то зараз лише в рублях.

“Люди обмінюють свої запаси гривні на рублі і таким чином купують собі продукти першої необхідності. Але курс зробили такий, що він дуже не вигідний. Він вигідний тільки росіянам. Тобто по факту вони грабують місцеве населення”, – каже Сергій.

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв говорить, що гривня дійсно заборонена у місті, немає і терміналів. Розрахуватися нею можна хіба що на ринку.

“Магазини познімали цінники в гривнях, але гривню ще до кінця грудня брали. В деяких точках вже не брали в кінці грудня. Говорили, що заборонено, але були точки, які брали гривню”, – розповів Скадовський міський голова.