Російські окупанти продовжують руйнувати екосистеми Національного природного парку “Кам’янська Січ” на Херсонщині

На Херсонщині, на території Національного природного парку “Кам’янська Січ”, протягом дев’яти місяців тривали активні бойові дії. Це суттєво вплинуло на стан степів, які охороняються державою, повідомляється на офіційній сторінці установи у Facebook.

За інформацією, на території Нацпарку представлені майже всі види українських степів: домінуючі справжні злакові степи, а також пустельні та лучні на схилах двох балок. Через бойові дії екосистемам завдано великої шкоди.

“Загарбники залишили по собі вириті окопи, спалені і зрубані дерева, сліди пожеж, збудовані бліндажі, величезні вирви від вибухів та сліди пересування й стоянки важкої техніки. Це все впливає на екосистеми, вони знищуються. Самі біотопи втрачають природність, і навіть якщо біотопи заростуть за 30-50 років, вони будуть уже вторинними. Саме на цих ділянках відновлення екосистем неможливе без активного втручання природоохоронців. І цей процес активного відновлення є дороговартісним”, – йдеться у дописі.

За даними Української правоохоронної групи (UNCG), смуга персофітних степів на лівому березі Каховського водосховища, ймовірно, буде зруйнована. Російські війська постійно обстрілюють цю ділянку з лівобережжя.