Російські окупанти тримали в катівнях Херсонщини 76 українських правоохоронців (відео)

Російські військові і силовики захопили, тримали в полоні та катували щонайменше 76 працівників правоохоронних органів Херсонщини. Частину з них окупанти вивезли на лівий берег Херсонщини та в АР Крим, які тимчасово окуповані росіянами. Про це журналістам Bihus.Info розповів керівник відділу протидії воєнним злочинам Херсонської обласної прокуратури Андрій Коваленко.

Росіяни затримували українських правоохоронців, які не змогли виїхати з російської окупації, відвозили їх у слідчий ізолятор тимчасового тримання і там під тортурами намагались змусити до співпраці.

“Зокрема розслідується провадження щодо подальшого вивезення окремих осіб на тимчасово окуповану територію лівобережжя Херсонщини”, розповів прокурор Андрій Коваленко.

Те, що частину правоохоронців росіяни справді забрали із собою, відступаючи з Херсону, підтверджує подружжя патрульних Херсона Ольга та Станіслав. Їх російські військові та представники МВС РФ затримали в місті в серпні 2022 року за зберігання табельної зброї. Також вони приписували їм підрив колаборантів. Обох росіяни катували. Станіслава били струмом та топили, вимагаючи зводити наклеп на себе та дружину.

“Одягають мою футболку мені на обличчя. Одягають наручники, садять на стілець, починають бити, потім кидають на підлогу. Знов били. Потім починають струмом бити. Шокер був в них великий, дуже сильно бив. Після току вони перейшли до “водних процедур”, як ми тут це називали. Накинули на обличчя якусь ганчірку, і моя футболка також була на голові. Почали заливати водою. Десь два рази відкачували потім, не давали померти”, згадує Станіслав жахи перебування в полоні.

Його дружину Ольгу, капітана поліції, теж катували.

“Я звільнила руки від скотчу. Коли ти вже здаєшся, головою, ти кажеш: “Ну все, я не хочу це витримувати. Якщо це така доля, значить, так завершиться. Ну, що ти зробиш?” Але твоє тіло тобі каже: “Ні! Ні! Так не буде”, – говорить Ольга.

Загалом подружжя провело в катівнях 78 днів. Обох поліцейських росіяни неодноразово схиляли до співпраці. Вони не погодились. З української поліції їх звільнили, нині вони намагаються відновитись. Загалом відомо про 539 херсонців, яких брали в полон і катували російські окупанти.

“У кримінальних провадженнях, які розслідуються правоохоронними органами Херсонщини встановлено 539 цивільних осіб, які були незаконно позбавлені свободи і утримувались в місцях катування. Це вчинення кримінального правопорушення передбаченого статтею 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни, жорстоке поводження з цивільним населенням)”, додав прокурор.

Місцезнаходження 350 херсонців і мешканців Херсонщини наразі встановлюється слідством. Найімовірніше, більша частина із них також перебуває на лівому березі області на поки що окупованих РФ територіях.