Росія завдає ударів з реактивних систем залпового вогню по Херсоні (відео)

Зброя стара, радянська, не точна, призначена площами накривати живу силу і техніку на полі бою, але Росія її вкотре застосувала проти цивільних. Про це йдеться в матеріалі ТСН.

Напередодні, Росія знову накрила вогнем Херсонщину, завдавши удару з артилерії по селу Дніпровське. Снаряд влучив у господарське подвір’я, поранення дістав 55-річний чоловік. Один з житлових кварталів Херсона Росія вкотре обстріляла з реактивної системи залпового вогню.

“Було два влучання, з перервою в десять хвилин”, – кажуть місцеві.

Зброя не точна, призначена площами накривати живу силу і техніку на полі бою, а її вкотре застосували проти цивільних. Снаряди “Градів” падали по району один за одним. Вирва, побитий асфальт, посічені дерева, вирвані гілки, одне влучання було в будинок. Вибухом в одній з квартир зруйнувало балкон, у будинку та в кількох сусідніх будинках повибивало вікна. Бите скло з осель люди виносять відрами.

“Це вже десяте відро. Це лише з однієї квартири”, – кажуть місцеві.

Ховатися від російських обстрілів в Херсоні складно і правило двох стін тут, працює не завжди. В одній із квартир уламки пробили одразу три стіни і все, що було на їхньому шляху. Мешканці, які досі не наважилися виїхати, намагаються підлаштуватись, але російські окупанти обстрілюють райони навмання. Не залишають без відповіді росіянам і українські військові, але прогнати його контрнаступом тут буде не просто: тимчасово окуповану росіянами територію області від підконтрольної Україні відділяє Дніпро і зруйнований міст.

“Працюємо привентивно, працюємо на ураження і російська армія несе втрати, як в живій силі, так і в техніці. Це план стратегічного рівня, і звісно, що Збройні сили не будуть постійно в обороні”, – кажуть військові.