Росіяни перетворили Каховську ГЕС на військовий об’єкт

Ситуація з працівниками Каховської ГЕС залишається неоднозначною через російську окупацію станції. Всі працівники електростанції наразі продовжують залишати за собою робочі місця. Але заробітну плату виплачують лише тим, хто перебуває на вільній території України. При цьому на самій ГЕС працюють лише російські спеціалісти. Про це повідомляє Нова Каховка.City зі слів генерального директора Укргідроенерго Ігоря Сироти.

Ігор Сирота, генеральний директор Укргідроенерго, напередодні зробив офіційну заяву щодо долі працівників Каховської ГЕС:

“Перед війною на станції працювали 244 працівники. Сьогодні ми виплачуємо заробітну плату тим людям, які перебувають на підконтрольній території України. За рештою співробітників, які залишилися на тимчасово окупованій Росією території, ми залишили робочі місця. Ми нікого не звільняли. До середини осені люди працювали за українськими вказівками, хоча росіяни ще тоді намагалися завербувати їх стати на їхній бік. Потім працювати стало неможливо, більшість фахівців ГЕС виїхали з міста”, – розповів Ігор Сирота.

На Каховській ГЕС, яка знаходиться вже рік під контролем росіян, російські окупанти влаштували оборонні позиції, вежі спостереження та польову кухню. Вже більше місяця Росія скидає воду на Каховській ГЕС, через що рівень води в Каховському водосховищі стрімко падає – це може призвести до катастрофи на Запорізькій АЕС. Такі дії відбуваються, аби не дати ЗСУ форсувати Дніпро, адже на мілководді це зробити важко. Також залишається загроза підриву Каховської ГЕС.