Сапери Миколаївської тероборони працюють над розмінуванням Херсонщини

На території деокупованого села Олександрівка Херсонської області працюють сапери Миколаївської 123-ї бригади територіальної оборони. Фахівці розміновують поля, дороги та будинки. Про це Суспільному розповів командир саперного взводу 190-го батальйону 123-ї бригади територіальної оборони Сергій Коряка.

Сапери виїжджають на локацію зранку. Бригада заїжджає на місця, помічені напередодні ввечері. Перевіряють територію ще раз, дивляться, що могли не помітити.

“Весь взвод збирає вибухонебезпечні предмети обабіч дороги, щоб був безпечний проїзд. Але на місці знешкодити їх неможливо через те, що вони недоступні у воді лежали. Голіруч мій старший сапер витягував, я йому допомагав”, – розповідає Сергій Коряка.

У селі Олександрівка на узбіччях згоріла військова техніка, а також цивільні автівки, які російські війська розстрілювали, коли місцеві жителі намагалися виїхати з окупованого села. Місцевим жителям повертатися в село військові не дозволяють, бо на території села, крім снарядів, які не здетонували, росіяни залишили по собі також мінні поля.

“Поставлені мінні загородження. Гребля перерита для того, щоб пустити техніку по другій стороні. Для того, якщо техніка буде вночі йти, вони ж, звісно, накидані в траві, щоб в будь-якому випадку якусь зачепити. Дуже небезпечно, розраховано на піхоту”, – говорить Микола.

Після того, як фахівці приготували місце до підриву, усі присутні виїжджають на безпечну відстань і командир взводу дає команду: “Вибух!”. Після підриву сапери оглядають місце вибуху, щоб всі предмети здетонували. Крім відкритих територій, сапери знаходять вибухівку і в приватних будинках, на подвір’ях, дорогах, на території школи, дитячого садочка тощо.

Протягом дня фахівцям вдається відпрацьовувати різні по площі території, в залежності від кількості вибухонебезпечних предметів на ділянці, іноді це 100 метрів узбережжя, а іноді одна вулиця.