СБУ оголосила про підозру ексочільнику Херсонської ОВА

СБУ оголосила про підозру ексочільнику Херсонської ОВА. Про це повідомили в Службі безпеки України.

За матеріалами Служби безпеки України підозру отримав колишній очільник Херсонської обласної адміністрації, який займав цю посаду з жовтня 2021 по липень 2022 року.

Підозру оголошено за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
  • ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна. Один із епізодів, який наразі розслідує українська спецслужба, стосується незаконного заволодіння майном. Зокрема, колишній посадовець привласнив автомобіль, який під час повномасштабного вторгнення йому надали у тимчасове безоплатне користування.

“Навесні 2022 року, у найгарячіший момент вторгнення росіян в Україну, чиновник сам звернувся до місцевої підприємиці з проханням надати йому позашляховик у безоплатне користування для службових цілей. З патріотичних мотивів, маючи бажання допомогти, жінка погодилася виділити йому транспортний засіб. Втім у липні 2022 року посадовець скористався її відсутністю в Україні та вирішив приватизувати автомобіль через приватного нотаріуса. Таким чином, він отримав від нотаріуса довіреність, яка уповноважила його розпоряджатися даним авто (в тому числі продати, передати в оренду на умовах на свій розсуд). Далі посадовець продав цей автомобіль своєму підлеглому – керівнику патронатної служби Херсонської ОВА, а на наступний день той перепродав його своєму керівнику назад. Наразі на транспортний засіб накладено арешт. У ході експертизи встановлено, що на нотаріальній довіреності поставлено підроблений підпис підприємиці”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Досудове розслідування та встановлення інших можливих фактів протиправної діяльності триває. Заходи з розкриття схеми проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва прокуратури.