СБУ повідомила про підозру депутату держдуми РФ, який вважається куратором окупованої РФ Херсонщини

СБУ повідомила про підозру депутату держдуми РФ, який вважається куратором окупованої Росією Херсонщини. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки зібрала доказову базу на депутата РФ Ігоря Кастюкевича. Він сприяв поширенню російського окупаційного режиму в тимчасово захопленій Росією частині півдня України. Посадовець особисто координував процес організації та проведення незаконного референдуму щодо «приєднання» Херсонщини до складу РФ.

“Встановлено, що підозрюваний є заступником керівника фракції «Єдиная Россия» і входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ. У період з 23 до 28 вересня минулого року він перебував у тимчасово окупованому Росією Херсоні, де забезпечував «потрібні» результати фейкового плебісциту. Саме за його вказівкою представники «виборчкомів» спільно з озброєними російськими окупантами обходили домівки місцевих жителів і змушували їх «голосувати» на користь Росії. Також російський депутат знімав та викладав у своїх пабліках постановочні відео про роздачу російської «гуманітарки» в регіоні”, – йдеться в повідмленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Кастюкевичу про підозру – за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Наразі він перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили за оперативного супроводу Нацполіції та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.