СБУ повідомила про підозру колишньому генерал-майору, який співпрацював з ФСБ на Херсонщині

СБУ повідомила про підозру українському генерал-майору, який співпрацював з ФСБ на Херсонщині. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.

Служба безпеки ідентифікувала ще одного поплічника Росії на тимчасово захопленій частині півдня України.

“Зловмисником виявився колишній начальник Управління МВС у Херсонській області, який у 2014 році звільнився з лав правоохоронних органів у званні генерал-майор міліції. Згодом він став депутатом обласної ради від забороненого «Блоку Володимира Сальдо». Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він потрапив у поле зору кадрового співробітника департаменту оперативної інформації служби ФСБ Сергія Сініцина з позивним «сабір». У березні минулого року в тимчасово окупованому Херсоні в нього відбулась зустріч з колишнім правоохоронцем для залучення його до діяльності проти основ національної безпеки. За вказівкою «сабіра» він мав підшукувати однодумців для формування силового блоку російських окупаційних органів та його використання під час придушення руху опору в регіоні. Для цього він використовував свої зв’язки серед колишніх правоохоронців”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних слідчими доказів генералу міліції повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Наразі він переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму. Служба безпеки знає про його місце перебування і проводить комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.