СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу (відео)

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії РФ проти України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

“Петро Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії Росії. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру і двох статтях, а саме:

  • за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань);
  • за ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України та глорифікація її учасників).

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться слідчі дії. Заходи з викриття правопорушення проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

“У 2022 році Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли сім вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік Росії, два з них було використано в обміні на наших військовослужбовців”, – йдеться в СБУ.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну. Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам РФ, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, двом громадянам РФ.