СБУ повідомила про підозру очільнику «мінтранспорту» окупованої Росією частини Херсонщини, який причетний до депортації українських дітей до РФ

СБУ повідомила про підозру очільнику «мінтранспорту» окупованої Росією частини Херсонщини, який причетний до депортації українських дітей до РФ. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру так званому «міністру транспорту Херсонської області».

“Зловмисником є громадянин РФ, який у травні минулого року отримав «призначення» до окупаційного органу РФ у захопленій частині області. На цій «посаді» він виконував завдання РФ щодо перелаштування місцевої транспортної системи під забезпечення потреб військових угруповань Ррсії на південному фронті. Крім цього, він є одним із організаторів депортації українських дітей з окупованої частини Херсонщини до Росії під виглядом поїздок до дитячих таборів. Також під його керівництвом загарбники тоннами вивозили морськими суховантажами українське зерно до Росії”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраної доказової бази слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави).

Наразі фігурант перебуває у тимчасово окупованому Скадовську. Втім співробітники СБУ знають про місця його переміщення та проводять комплексні заходи для притягнення до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники і слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.