СБУ затримала ще трьох поплічників росіян на Херсонщині

Служба безпеки викрила ще трьох поплічників РФ в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Під час захоплення міста вони добровільно вступили до створеного окупантами головного управління МВС Херсонської області.

“Серед них – керівниця одного з кадрових підрозділів даного органу. Саме ця особа розгорнула широку агітаційну кампанію щодо залучення місцевих жителів до співпраці з агресором. Вона особисто підшукувала однодумців, яким пропонувала приєднатися до лав окупаційного органу”, – повідомляють в Службі безпеки.

Після звільнення обласного центру колаборантка намагалася переховуватись. Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження і зараз вона знаходиться під вартою.

“Служба безпеки повідомила їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) КК України,” – підсумовують в СБУ.

Ще двома ворожими поплічницями виявились колишні працівниці місцевих банків. Після захоплення міста вони перейшли на бік агресора.

“За це їх призначили інспектором відділу кадрів ГУ МВД РФ. Херсонської області та спеціалістом федеральної міграційної служби МВД РФ Херсонської області”, – коментують в Службі безпеки.

За декілька днів до звільнення міста вони втекли до тимчасового окупованих районів півдня України. Стосовно них зібрані беззаперечні докази колабораційної діяльності. Обвинувальні акти направлено до суду. Тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.