СБУ затримала ворожих інформаторів, які шпигували за керівництвом столичних військкоматів

Служба безпеки викрила нових учасників агентурної мережі ФСБ, яка діяла в різних регіонах України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Зловмисники збирали розвіддані про місця дислокації Сил оборони, а також інформували РФ про технічний стан об’єктів критичної інфраструктури після російських ударів.

“Шістьох російських агентів з цієї мережі СБУ затримала наприкінці лютого. Наразі затримано ще трьох інформаторів ФСБ. Вони намагалися приховано збирати закриті відомості поблизу українських військових частин. Серед фігурантів справи – мешканець столичного регіону, який намагався виявити запасний командний пункт керівництва територіального центру комплектування та соціальної підтримки Києва. Також він отримав завдання від ФСБ – потрапити «під легендою» в приміщення одного з військкоматів та провести там розвідку. Інший зловмисник пішов на співпрацю з РФ, оскільки розраховував на «посаду» в окупаційній адміністрації Росії у разі захоплення частини південного регіону України. Інформатори були на дистанційному зв’язку з кадровим співробітником ФСБ, який залучив їх до негласного співробітництва після початку повномасштабного вторгнення”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України). Наразі фігуранти під вартою. Триває розслідування.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.